= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Zvládne malá pojišťovna i velkou škodu? Musí!

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Zvládne malá pojišťovna i velkou škodu? Musí!

Proč velikost pojišťovny nemá vliv na její schopnost vyplácet škody?

Nová malá pojišťovna a velká škoda... Nebude to problém? Tahle otázka logicky občas padne. A máme na ni jednoduchou odpověď: Nebude.

Proč? Díky neustálému dohledu České národní banky není na trhu pojišťovna, která by nedostála svým závazkům. I malá pojišťovna musí být připravena na velké škody, jinak by přišla o licenci.

Z čeho berou pojišťovny peníze na škody?

Pojišťovny mají tři zdroje na vyplácení škod.

Vybrané pojistné. Přirozeně, tohle je základ pojišťováckého byznysu.

Zajištění. To je pojištění pojišťovny. Pojišťovna se proti extrémním škodám obvykle jistí u zajišťovny (což je extrémně silná globální finanční společnost).

Vlastní kapitálové rezervy. Spolu se zajištěním tvoří kapitálové rezervy nástroj na pokrytí velkých škod v daném období. Česká národní banka dohlíží, aby pojišťovny držely přiměřený kapitál (tzv. kapitálovou přiměřenost), aby se nedostaly do potíží.

Jak si nová pojišťovna poradí s velkými škodami?

U nové pojišťovny, kde může v prvních letech nastat situace, že vybrané pojistné nepokryje extrémní škody, jsou důležité právě zajištění a kapitálové rezervy, které pojišťovně pomohou situaci zvládnout.

Jak to má Klubovka?

Proti extrémním škodám má Klubovka zajištění u renomovaných světových zajišťoven sídlících v Německu a Švýcarsku, přičemž vedoucím zajistitelem je společnost Hannover Re. A co se týče vlastního kapitálu - Klubovka odstartovala s kapitálem přes 180 milionů Kč, který průběžně doplňuje dle požadavků České národní banky. Díky tomu došlo k tomu, že máme na jednoho pojištěného víc kapitálu, než mají velké pojišťovny. A v parametru kapitálové přiměřenosti mezi českými pojišťovnami vedeme.

 

PRVNÍ KLUBOVÁ |