= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Základní pojištění, která byste měli mít na české hory

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Základní pojištění, která byste měli mít na české hory

Při maléru na českých horách pokryje léčebné výlohy naše zdravotní pojištění. Jaké další pojištění je třeba?

I když se nemůžeme pochlubit mnohakilometrovými prudkými svahy, ani lyžování na českých horách není úplně bezpečné. Jen v roce 2016 vyjížděla horská služba k 5 850 případům, z nichž nezanedbatelnou část tvořily kolize na vyznačených sjezdovkách.

Pokud viník nemá kvalitní pojištění odpovědnosti, může mít srážka na svahu nepříjemnou dohru v podobě soudních pří o finanční kompenzaci.

Na domluvu nespoléhejte

Zaviníte-li (byť nešťastnou náhodou) nehodu na sjezdovce, může po vás poškozený požadovat odškodnění. To se přitom nemusí omezit jen na zničený majetek (třeba zlomené lyže), ale může zahrnout i finanční kompenzaci za výpadek příjmu nebo dlouhodobě sníženou kvalitu života.

V takových případech se požadovaná částka snadno vyšplhá i na miliony korun, zvlášť když je poškozeným někdo, kdo ze svých příjmů živí rodinu. Také proto byste bez kvalitního pojištění odpovědnosti měli raději od svahu zůstat v uctivé vzdálenosti.

A pozor! Nevyplatí se spoléhat na ústní domluvu s poškozeným. Povinnost platit odškodnění vás totiž může dohnat, i když poškozený situaci bere s nadhledem a sám je nepožaduje. Pokud by následkem nehody skončil v nemocnici, bude po vás jeho pojišťovna pravděpodobně požadovat úhradu nákladů na léčbu. Což už třeba u komplikovanější, operativně řešené zlomeniny budou desítky tisíc korun.

Pojištění před astronomickými škodami

Škála možných nehod, pro něž se vyplatí mít pojištění odpovědnosti, je samozřejmě mnohem širší. Proto ostatně stojí pojištění odpovědnosti v našem žebříčku důležitosti pojištění hned na prvním místě. A přestože za několik stovek korun chrání před finančními následky škod, které mohou několikanásobně převyšovat veškerý váš majetek, většina Čechů je stále ještě nemá. A mnozí je dokonce ani neznají. Patříte-li mezi ně, může být plánovaná cesta do Krkonoš, Krušných hor nebo Jeseníků vhodným impulzem, proč si je pořídit.

Chránit byste ale měli také sebe, proto si před obutím lyžáků nezapomeňte zkontrolovat platnost a rozsah vašeho úrazového pojištění. Podívejte se hlavně, na které zimní sporty se vaše pojištění vztahuje a zda má dostatečné limity.

Tak šťastnou cestu a skol!

 

Bezpečně s Klubovkou

Pojištění odpovědnosti je podle nás tím vůbec nejdůležitějším, protože chrání před obrovskými škodami. U nás ho můžete mít už za 1 Kč denně. A úrazové pojištění je vůbec samostatná kapitola. To naše má nejlepší poměr ceny a vyplacených částek na trhu.

Podívejte se na víc:

 pojištění odpovědnosti  úrazové pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |