= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Vánoce v klidu: Pojištění proti nehodám o svátcích

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Vánoce v klidu: Pojištění proti nehodám o svátcích

Na co si dát během svátků největší pozor a jaké pojištění byste měli mít sjednané?

Vánoce. Období, které patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším v roce. Oplývá hřejivou atmosférou v kruhu rodinném, voní po cukroví a hraje všemi barvami. Ale věděli jste, že se se svátky zvyšuje riziko vzniku požáru? Zjistěte, na co si dávat o Vánocích pozor a proti čemu se pojistit, ať prožijete skutečně svátky v klidu a míru.

Stromeček svítí, stromeček hoří

Nebezpečí číslo jedna je během adventu a zbytku svátků oheň. Sám o sobě dodává Vánocům tu pravou atmosféru. Plamínky skotačící na svíčkách adventního věnce, zapálené prskavky či pálení vonných františků, bez těch by to přeci nešlo. Ale stačí chvilka nepozornosti a z dobrého sluhy se stává krutý pán.

Abyste minimalizovali riziko vzniku požáru, mějte plamen neustále na očích a vše, co se zapaluje, držte daleko od hořlavých povrchů. Požár může však vzniknout také od elektrického vedení. Nepřetěžujte tedy prodlužovačky a nenechávejte dekorativní osvětlení v chodu příliš dlouho, aby se nepřehřívalo.

I přes vší snahu a důslednost se však může stát, že k požáru přeci jen dojde. Proto nepodceňujte důležitost kvalitního pojištění domácnosti, které vám umožní obnovit vybavení domácnosti takřka okamžitě. Mělo by vás chránit proti škodám způsobeným působením živlů, nehodám i krádežím.

Cestovní pojištění na hory i do nížin

Další kritickou kapitolou během svátků je cestování a úrazy. Představa Vánoc strávených ve vysokých nadmořských výškách nejednomu z nás rozbuší srdce nadšením. Pokud se však rozhodnete nedbat možná rizika úrazu či způsobených škod, může se vám sváteční dovolená řádně zkomplikovat a prodražit. Dobré cestovní pojištění vás však v případě zranění podrží a vykryje léčebné výlohy i odpovědnost za škodu. Vy si tak můžete výlet užít naplno, bez obav!

PRVNÍ KLUBOVÁ |