= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Úrazové pojištění pro děti? Pojistěte hlavně sebe

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Úrazové pojištění pro děti? Pojistěte hlavně sebe

Jak co nejvýhodněji nastavit úrazové pojištění pro děti, abyste neplatili za zbytečnosti?

Řada pojišťoven nabízí speciální varianty úrazového pojištění „ušité“ na míru dětem. Přečtěte si podrobnosti o tom, jaké by mělo mít parametry.

Potřebují vůbec děti úrazové pojištění?

Ta otázka je na místě. Úrazové pojištění má krýt především výpadek příjmů a náklady spojené s léčbou a rekonvalescencí po úrazech. Děti žádné příjmy nemají a pro jejich zabezpečení je proto vůbec nejdůležitější, aby se před úrazem kvalitně chránili jejich rodiče.

To ale neznamená, že nemá smysl děti pojišťovat. Jen je třeba dobře nastavit parametry smlouvy a pojistné limity – a to i v případě, že jde o produkt „speciálně pro děti“.

Chraňte hlavně před vážným úrazem

Méně závažné úrazy typu zlomené ruky nebo vymknutého kotníku se dětem stávají celkem často. Pojišťovny za ně v rámci pojištění denního odškodného většinou nabízejí „bolestné“ ve výši několika stovek (v lepším případě tisícovek) korun.

Takové pojištění ale bývá drahé a vzhledem k tomu, že zlomená ruka neznamená pro rodinu žádnou významnější finanční zátěž (a pro dítě nemívá trvalé následky), je také celkem zbytečné.

Kde se pojištění úrazu dítěte vyplatí, jsou skutečně závažné úrazy. U nich zpravidla musí jeden z rodičů zůstat s dítětem dlouhodobě doma, což může vést k poklesu příjmů celé rodiny – a tady se pomoc od pojišťovny může hodit. Pokud si u pojišťovny najdete pojištění s delší karenční dobu (doba, po kterou se nevyplácí plnění), můžete na něm výrazně ušetřit. Za drobné zlomeniny a další lehčí úrazy sice vaše dítě nedostane plnění, na druhou stranu ale budete mít jistotu pro případ, kdy je to skutečně potřeba.

Nepodceňujte trvalé následky

Pro pojištění trvalých následků úrazů platí velmi podobné pravidlo. Není třeba, aby pojištění krylo všechny jizvy. I v tomto případě se dají na trhu najít produkty, které tyto drobnosti do pojištění nezahrnují a vyplácejí plnění až od většího tělesného poškození (10 % a více).

Podstatná je ovšem částka, na kterou je pojištění trvalých následků sjednané – a tady není dobré dělat kompromisy. Vypořádat se s následky závažného úrazu může pro rodinu znamenat milionové výdaje, nehledě na to, že vyšší životní náklady má člověk po těžkém úraze po celý život.

Charakter pojištění je důležitější než název

V každém případě se při sjednávání úrazového pojištění svým potomkům nenechte zmást názvem. Speciální dětské produkty mohou být nakonec méně výhodné než ty „běžné“.

Platí, že mnohem podstatnější je vědět dopodrobna, jak se pojištění chová a jak velké plnění za něj pojišťovna vyplácí. Podívejte se, na co všechno je dobré se zeptat.

 

Pojištění v Klubovce = jistota pro celou rodinu

Naše úrazové pojištění má nejlepší poměr ceny a vyplacených částek na trhu. Za několik tisíc korun ročně tak můžete dosáhnout na limity plnění, které v případě skutečného maléru zabezpečí vaši rodinu na roky.

Přečtěte si více:

úrazové pojištění

 

PRVNÍ KLUBOVÁ |