= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Řešíte pojištění na cesty přes srovnávače? Koukněte, na co dávat pozor

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Řešíte pojištění na cesty přes srovnávače? Koukněte, na co dávat pozor

V pojištění sjednaném přes srovnávače může chybět krytí důležitých rizik. Nejlevnější varianty navíc mívají nízké limity.

Cestovní pojištění bývá jednou z položek, na které se Češi při cestách na dovolenou snaží co nejvíc ušetřit. A to přesto, že kvalitní pojistka vyjde na pár stokorun, zatímco za cestu k Jadranu či do Alp průměrně utratíme kolem 20 tisíc na člověka.

To je také důvod velké obliby online srovnávačů pojištění. Výhoda? Pár kliknutími myši získáte přehled o tom, která pojišťovna je nejlevnější. Alespoň tedy mezi těmi, které se srovnávači spolupracují (což zdaleka nejsou všechny). V čem může být problém?

Srovnávají nesrovnatelné

Obecně platí, že srovnávat má smysl jen věci, které srovnat jde. A že důležitou roli hrají kritéria, podle kterých srovnáváme.

Pojištění je komplexní záležitost s řadou parametrů, které má každá pojišťovna nastavené trochu jinak. Online srovnávače tak srovnávají nesrovnatelné. A navíc nad opravdu podstatné parametry jako rozsah krytí nebo limity plnění staví cenu.

U cestovního pojištění třeba nejlevější varianty mívají limity pro léčebné výlohy kolem 1–2 milionů korun, což při vážnější události nemusí stačit.

A hlavně! V nejlevnějších variantách často chybí pojištění odpovědnosti za škodu, které chrání před finančními důsledky škod způsobených druhým (kdybyste například někomu způsobili úraz, může se škoda šplhat do milionů).

Jak cestujete s Klubovkou?

V Klubovce závod o nejnižší cenu nejedeme. Podstatná pro nás zůstává bezpečnost pojištění, proto máme vysoké limity a široké krytí. Věříme, že naši členové v případě maléru ocení, že dali přednost kvalitě.

Podívejte se na podrobnosti

cestovní pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |