= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Proč úrazové pojištění málokdy slouží, k čemu by mělo

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Proč úrazové pojištění málokdy slouží, k čemu by mělo

Nejvíce peněz vydají pojišťovny na bolestném. Závažné úrazy máme kryté nedostatečně. Co s tím jako klienti můžete dělat?

Na krytí méně závažných úrazů jdou zhruba dvě třetiny všech peněz vybraných na úrazovém pojištění. Kvalitní pojistka se cenově šplhá na sumy, které většina lidí není schopná nebo ochotná zaplatit. Kvalitní pojištění pro případ, že by skončili na vozíku, mají jen 2 promile populace.

Podle statistik má úrazové pojištění jen menšina Čechů, navíc spousta má nekvalitní pojistky (foto: iStock/Highwaystarz-Photography).

Jizva na ruce, vymknutý kotník, zlomený malíček. Takové úrazy sice bolí, ale nijak výrazně neovlivňují vaši finanční situaci. Zvyk, že za ně pojišťovny vyplácejí bolestné v řádu stovek nebo pár tisíc korun, je jedním z hlavních důvodů, proč si opravdu kvalitní pojištění mnoho lidí nemůže dovolit.

Podle údajů, které pro nás zpracovali naši pojistní matematici ze společnosti com-PASS, jdou na krytí méně závažných úrazů zhruba dvě třetiny všech peněz, které se v Česku z úrazových pojistek vyplatí.

Nejvíc peněz spolknou drobné úrazy

Za malé úrazy sice pojišťovny vyplácejí jen několik tisíc korun, podobných událostí ale řeší obrovské množství. A z hlediska původního smyslu pojištění jde o zbytečně vyhozené peníze.

Pojištění původně vzniklo proto, aby nás chránilo před velkými škodami. Tedy takovými, co nás mohou dostat do situace, na kterou finančně nestačíme. Postupem času jsme si ale začali pojišťovat čím dál menší rizika – částečně proto, že jsou četnější a dokážeme si je lépe představit, částečně proto, že nám je pojišťovny „nanutily“.

Když už si platíte úrazové pojištění, na kterém dostanete plnění i za zlomenou ruku, je celkem pochopitelné, že zlomeninu pojišťovně nahlásíte. A tím se dostáváme trochu do začarovaného kruhu.

Kde se nejvíc plýtvá

Problémem je, že každá nahlášená pojistná událost s sebou nese náklady na likvidaci, tedy veškerou dokumentaci, odhady škody apod. Likvidace malé škody přitom stojí skoro stejně jako likvidace škody za miliony a u četných drobných úrazů za ni pojišťovny vydávají zbytečné peníze.

Aby byly schopné tyto náklady (a náklady na výplatu škod) pokrýt, musí nastavit vyšší cenu pojištění. Pak se ale cena kvalitní pojistky šplhá na částky, které většina lidí není schopná nebo ochotná zaplatit.

Žili ve falešné jistotě? (zdroj flickr/SOZIALHELDEN)

Při sestavování našeho úrazového pojištění jsme si v PRVNÍ KLUBOVÉ udělali průzkum trhu. Vyplynulo z něj, že kvalitní pojištění pro případ ochrnutí na vozíku (tj. takové, aby člověk dostal alespoň 4 miliony korun) stojí u většiny pojišťoven více než 15 000 Kč ročně (a někdy skoro až 30 000 Kč). A to je vzhledem k pravděpodobnosti vážného úrazu skutečně hodně.

Důsledek? Kvalitní pojištění pro závažné úrazy mají jen 2 promile populace. Většina z nás žije ve falešné jistotě. Máme nějaké úrazové pojištění, ale moc netušíme, kolik bychom v případě maléru reálně dostali. A u vážnějších úrazů by to většinou byly obnosy, které by po vážném úrazu rozhodně nepokryly životní náklady.

Smysl má krýt se proti vážným úrazům

Pokud je vám blízký původní přístup k pojištění a chcete být před úrazem skutečně dobře chránění, ptejte se u pojišťoven na varianty produktů, které drobné úrazy vyřazují. Několik českých pojišťoven nabízí produkty s delší karenční dobou (dobou, po kterou nevyplácejí plnění), u doby léčení třeba 20 nebo 40 dní. Zpravidla se na ně ale musíte zeptat, protože jako první vám ji pojišťováci nepředstaví.

Na pojištění s delší karenční dobou můžete ročně ušetřit tisíce a navíc dosáhnout vyšších limitů pro vážné úrazy. Za drobnosti jako vymknutý kotník sice nedostanete ani korunu, zato třeba při poškození páteře budou částky vyšší, než je na trhu obvyklé.

Přesně tak jsme úrazové pojištění navrhli i v PRVNÍ KLUBOVÉ – s vysokými limity za příznivé ceny. Podívejte se, co vyřazení málo závažných úrazů umí udělat s cenami.

 

Pojištění v Klubovce se zaměřuje na vážné úrazy

Na rozdíl od ostatních pojišťoven vyplácíme plnění až u vážnějších úrazů, což nám umožňuje výrazně zlevnit pojištění a kvalitně vás zabezpečit před opravdovým malérem.

Zjistěte více:

úrazové pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |