= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Proč se vám nevyplatí pojištění čelního skla?

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Proč se vám nevyplatí pojištění čelního skla?

Čelní sklo stojí podobně jako lepší smartphone, na rozdíl od něj ho ale vyměníte jednou za 25 let

Podle jedné pojišťovnické poučky se nejlépe prodává pojištění proti rizikům, které si lidé dokážou dobře představit. To ale neznamená, že takové pojištění potřebujete.

Cca 75 % defektů na skle umějí servisy za pár stovek zcelit. Bez nutnosti sklo vyměnit.

Připojištění skel patří mezi oblíbené doplňky havarijního pojištění i povinného ručení. Když jsme navrhovali naše pojištění aut, koukli jsme se do detailu, jak vlastně funguje. Závěr? Připojištění skel se vám vyplatí jedině v případě, že toho vážně hodně najezdíte (víc než 50 tisíc kilometrů ročně), nebo když máte opravdu extrémní smůlu.

Jak jsme k tomu došli? Podle specialistů z autoservisů vás nějaký defekt na skle potká po zhruba 100 000 ujetých kilometrech. Většina řidičů musí podobnou nepříjemnost řešit zhruba jednou za 6–7 let. K tomu je ale třeba dodat, že tři čtvrtiny všech prasklin nebo jamek umějí servisy s pomocí moderních technologií zacelit a že taková oprava vyjde na 500 až 1 500 korun (s dojezdem někdy i na 2 000).

Výměna skla? Až když 10x objedete zeměkouli

Nehoda, po které je skutečně nutné vyměnit celé sklo, se vám tedy pravděpodobně stane po najetí 400 000 kilometrů. To je jako 10x objet rovník. Počítáme-li, že ročně na tachometru natočíte kolem 15 000 kilometrů, budete muset sklo vyměnit jednou za 25 let. Za tu dobu budete mít možná už třetí auto a pojišťovně zaplatíte klidně i 50 tisíc Kč (počítejme, že máte oktávku, u drahého BMW to může být i 100 000 Kč).

Výměna skla ovšem průměrně vyjde na 8 tisíc. Takže i kdybyste započítali tři menší defekty, vaše náklady na opravy a výměnu skla budou za 25 let bez pojištění někde mezi 12 a 14 tisíci.

Když si budete tisícikorunu, kterou byste jinak zaplatili za připojištění skel, ukládat na spoření, je to určitě mnohem rozumnější investice.

 

Jak je to v Klubovce?

Generální prohlídka auta před technickou vás kolikrát vyjde dráž než výměna čelního skla. A protože si v Klubovce stojíme si za tím, že pojištění by vás mělo chránit před opravdu závažnými škodami, tak připojištění skel nenabízíme. Raději máme nízké ceny a spolehlivé limity.

Přečtěte si podrobnosti

havarijní pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |