= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Pojištění bez závazku? V PRVNÍ KLUBOVÉ je to možné

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Pojištění bez závazku? V PRVNÍ KLUBOVÉ je to možné

Možnost vypovědět pojistku u nás máte kdykoli, bez ohledu na výroční termíny

Jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé nemění své pojistky ani v případě, že jejich pojištění je příliš drahé a pro jejich potřeby už nevhodné, je strach z výpovědi pojistné smlouvy.

Téměř každý zná někoho, kdo smlouvu vypověděl a se zlou se potázal. Nebo hůř – byl tím, kdo na výpověď doplatil. Pojišťovny ve snaze o udržení svých klientů, varují klienty před prováděním jakýchkoli změn, i když to pro pojištěné znamená vyšší náklady.

Takhle ne: Jak to chodí jinde

Když už se odhodláte k výpovědi pojistné smlouvy, musíte si dát pozor na spoustu detailů. Některé podmínky ukončení pojistné smlouvy jsou dané zákonem, jiné jsou přímo uvedené v pojistných podmínkách. Například při výpovědi povinného ručení si běžně musíte pozorně ohlídat datum konce pojištění. Žádost o ukončení totiž pojišťovně musíte doručit alespoň šest týdnů před tímto datem, jinak vám pojišťovna povinné ručení automaticky prodlouží.

Výpověď pojištění může být pro pojistníka i ztrátová. Jedná se zejména o případy, kdy se rozhodnete vypovědět nevýhodné životní pojištění, které jste kromě zajištění rizik využívali ještě na spoření. I když pojišťovna uzná žádost o ukončení pojištění ze strany klienta, nestává se, že vyplatí veškeré naspořené prostředky. Mnohdy je navíc služba výpovědi dále zpoplatněna. Jde to ale i jinak.

Takhle ano: Žádné strašení, ale transparentní jednání

PRVNÍ KLUBOVÁ není jako ostatní pojišťovny a svým členům nepotřebuje hrozit sankcemi. U nás máte jistotu, že v případě, že najdete výhodnější nabídku, nebude vašemu rozhodnutí o ukončení pojistné smlouvy nikdo bránit. U nás nerozzlobíte žádného finančního poradce, který by přišel o provizi, kterou získal za vaši smlouvu. Naopak – vaši žádost vyřídíme do deseti pracovních dní.

Na rozdíl od ostatních pojišťoven na českém trhu PRVNÍ KLUBOVÁ funguje na principu peer-to-peer. To zjednodušeně znamená, že se lidé jistí s lidmi. Pojišťovna vybírá od svých členů pojistné, které ale nevlastní, pouze ho spravuje. Z vybraného pojistného hradí škody svým členům, 17% část použije na pokrytí provozních nákladů a tvorbu zisku a zbytek finančních prostředků rozdělí zpět mezi své členy. Snaží se navíc budovat důvěru mezi členy navzájem. Nepojišťuje se tak u nepřátelské korporace, kde nemáte přehled o tom, kam vaše pojistné mizí. P2P pojišťovna spravuje vaše peníze transparentně. Přečtěte si více o tom, jak peer to peer pojištění funguje.

PRVNÍ KLUBOVÁ |