= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Pojištění auta do zahraničí

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Pojištění auta do zahraničí

Jaká pojištění auta jsou třeba a jak se na cestu co nejlépe připravit?

Cestování vlastním autem je v Česku jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy na dovolenou. Ze všech lidí, kteří každý rok vyjedou za hranice naší republiky, je to téměř polovina. A není se čemu divit. Přináší volnost, nemusíte se omezovat v množství zavazadel a na cestu se můžete vydat, kdy se vám zlíbí.

Pojištění auta do zahraničí volte především podle vlastních očekávání, které od pojistky budete mít. V případě, že vám postačí základní zákonná pojistka, tak si vystačíte jen s povinným ručením. Pokud chcete mít jistotu, že o vás bude zcela postaráno při poruše auta nebo nehodě, porozhlédněte se po dalších možnostech pojištění.

Na cestu připravte sebe i své auto

Před tím, než se svým autem do zahraničí vyrazíte, se ujistěte, že je v dobré technické kondici. Nejlépe nechte auto zkontrolovat v autoservisu. Možná objeví závady, které jsou pro netrénované oko na první pohled neviditelné. Zkontrolujte, zda máte veškeré doklady od vozidla, zejména zelenou kartu, povinnou výbavu i platnou STK.

Seznamte se s místními pravidly, která platí ve státech, kterými plánujete projíždět. Nebudete pak překvapeni odlišnými rychlostními limity, jiným složením povinné výbavy, pravidly požívání alkoholu před jízdou nebo používáním světel.

Tak například, v zemích jako je Lotyšsko nebo Polsko musíte mít v autě hasicí přístroj. Do Francie se nesmíte vydat bez alkohol testeru. V Řecku můžete být pokutováni za používání hands free sady na volání a ve Španělsku musí mít vlastní reflexní vestu každý člen posádky.

Povinné ručení nemusí stačit

S povinným ručením máte zaručené základní krytí, které je ale na některé škodné události často krátké. Pokrývá totiž škodu způsobenou řidičem samotným, nikoli však škodu z ostatních příčin a to pouze ve státech, které jsou přímo uvedené na zelené kartě. I při té největší opatrnosti se vám nehoda nemusí vyhnout a v takových případech se pojištění auta do zahraničí skutečně vyplatí.

Kromě zákonem daného povinného ručení se můžete chránit i pojištěním havarijním. Havarijní pojištění auta na cestu do zahraničí vám zajistí bezpečnost i v případě, že se stanete obětí dopravní nehody, vaše auto poškodí například kroupy nebo vám je vozidlo ukradeno.

Sjednané havarijní pojištění platí jak na území České republiky, tak i na území celé Evropy, ovšem zpravidla s výjimkou zemí jako je Ukrajina, Bělorusko nebo Gruzie. Státy, které jsou z pojištění vyloučeny, naleznete vždy v pojistných podmínkách.

Okamžitá pomoc v češtině

Jestliže vás v zahraničí potká nehoda nebo se vám automobil porouchá, oceníte možnost asistenčních služeb. Díky nim dostanete cennou radu, jak se s nehodou vypořádat s klidem a jistotu dosažení pojistného plnění. Asistenční služba zajistí i odtah nebo opravu vozidla, zařídí náhradní dopravu i ubytování.

Jak je to v Klubovce?

Mít zajištěné pojištění auta do zahraničí i doma a ještě v případě, že jezdíte bez nehod dostat část pojistného zpátky? To je možné jedině v Klubovce.

Přečtěte si více:

pojištění auta

PRVNÍ KLUBOVÁ |