= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - P2P hýbe světem – carsharing, peer-to-peer pojišťovna, půjčky, Uber, Airbnb

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

P2P hýbe světem – carsharing, peer-to-peer pojišťovna, půjčky, Uber, Airbnb

Kde všude se setkáte s principy sdílené ekonomiky a jaké výhody mají v oblasti pojištění?

Koncept sdílené ekonomiky není na světě ničím novým. Nevznikl společně se založením Airbnb nebo Uberu. Sdílení, půjčování nebo pronájem se přirozeně mezi lidmi vyskytovaly již mnohem dřív a po ubytování nebo dopravě se začíná měnit i svět pojištění.

Světová krize a neutuchající rozvoj mobilních technologií znamenal pro fenomén sdílené ekonomiky významný růst. Od sdílení se známými, které bylo založené především na vzájemné důvěře, se s nadsázkou dá říci, že se princip sdílené ekonomiky přesunul k možnosti sdílení čehokoli s kýmkoliv. K boomu tohoto trendu přispěla především rostoucí důvěra lidí v podobné služby a rychlý rozvoj technologií.

V roce 2015 byla služba Uber dostupná ve 250 zemích světa, Airbnb ve 190 zemích a Spotify využívá více než 40 milionů uživatelů. Vedle ubytování a autodopravy se sdílejí i kola, domácí spotřebiče, kanceláře i půjčky.  Sdílená ekonomika nabývá mnoha podob a forem a jednou z ní je i princip peer-to-peer, který spojuje uživatele napřímo.

Asi nejznámějším českým projektem v segmentu P2P je služba s názvem Zonky, poskytující finanční půjčky. Na rozdíl od klasické půjčky, si zde lidé půjčují navzájem. Na jednu půjčku se také skládá větší množství lidí, čímž se zmenšuje i riziko ztrát pro věřitele a snižuje se úroková míra pro dlužníka. Zonky pak plní funkci zprostředkovatele a mezičlánku mezi dvěma uživateli. Usnadňuje tak celý princip poskytování finančních prostředků mezi lidmi navzájem.

Dynamicky se rozvíjející P2P se nevyhnul ani pojišťovnictví. Stejně jako tomu je u ostatních služeb sdílené ekonomiky, i peer-to-peer pojištění stojí na přímém vztahu mezi klienty. PRVNÍ KLUBOVÁ je první a jedinou peer to peer pojišťovnou na českém trhu a svým členům přináší zcela nový a svěží přístup k pojištění. Naprosto eliminuje nutnost obíhání různých pojišťovacích domů – pojištění vyřídíte jednoduše z domova online.

Pojistné krytí i cena jsou srovnatelné s běžnými pojišťovnami, v případě pojistné události se dočkáte plnění přesně tak, jak by to bylo jinde. Na rozdíl od ostatních vás ale PRVNÍ KLUBOVÁ odmění v případě, že se vám nestala žádná škodní událost. Členové tak mohou dostat zpět v průměru až 40 % svého pojistného zpátky.

PRVNÍ KLUBOVÁ |