= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - OVĚŘTE SI: Pojištění k platební kartě vám v zahraničí nemusí stačit

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

OVĚŘTE SI: Pojištění k platební kartě vám v zahraničí nemusí stačit

Možná žijete ve falešné jistotě, že pojištění na cesty máte společně s platební kartou. Podívejte se, zda vás opravdu chrání.

Řada bank svým klientům k platebním kartám nabízí zdarma nebo za drobný příplatek také cestovní pojištění. To, co klienti bank vnímají jako příjemný bonus, ale může vést k nemalým problémům. Zvlášť pokud se nepodíváte, co jste vlastně ke kartě dostali.

Mít špatně nastavené cestovní pojištění je jen o chlup lepší než nemít žádné. A produkty spojené s platebními kartami mívají limity, které vám v zahraničí nemusí stačit. Často také záleží na typu karty: k těm exkluzivnějším nabízejí banky kvalitnější cestovní pojištění. Nicméně ani to nemusí být výhra, zvlášť pokud cestujete mimo Evropu. Na co se tedy zaměřit?

Výše limitu u léčebných výloh

Není výjimkou, že banky ke standardním kartám nabízejí pojištění léčebných výloh s limity kolem 1–1,5 milionu korun. To by sice mohlo být dost, pokud ale chcete mít jistotu, raději si za pár korun navíc pořiďte pojištění s opravdu bezpečným limitem.  

Repatriace

Někdy je u léčebných výloh vyčleněn ještě zvláštní limit na repatriaci, tedy převoz do Česka po nutné hospitalizaci. I u něj platí, že by měl být dostatečně vysoký. Pro představu: vypravení leteckého speciálu z Francie vyjde zhruba na 300 tisíc korun.

Jak je to s krytím sportů?

Nejběžnější zimní sporty zpravidla bývají v pojištění ke kartám zahrnuté. I tak je ale dobré pečlivě si pročíst podmínky a ověřit rozsah krytí. Rozhodující mohou být detaily. Vztahuje se pojištění na lyžování mimo vyznačené trasy a sjezdovky? Je zahrnutý i vámi vyznávaný sport? (Např. skialpinismus často v základní variantě chybí.) Do jaké nadmořské výšky se můžete pohybovat? (Pokud je z pojištění vyjmuta turistika nad 2 500 m n. m., budete muset oželet běžkování nebo procházku na sněžnicích po ledovci.)

Je pojištění aktivní? A na koho se vztahuje?

Pojištění často platí bez nutnosti aktivace před každou konkrétní cestou, nemusí to tak ale být vždy. Proto jeho platnost raději ověřte. Stejně tak se podívejte, na koho se pojištění vztahuje. V závislosti na konkrétní bance a typu karty to někdy může být jen držitel karty, jindy i celá jeho rodina.

 

Cestovní pojištění s Klubovkou

V PRVNÍ KLUBOVÉ se nemusíte bát, zda máte dostatečný rozsah pojištění. Už v základní variantě kryjeme s dostatečnými limity nejvýznamnější rizika, která vás na cestě mohou potkat.

cestovní pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |