= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - OVĚŘTE SI: Ne všechny vodní radovánky pojišťovny kryjí

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

OVĚŘTE SI: Ne všechny vodní radovánky pojišťovny kryjí

Proč se při cestě do přímořských letovisek vyplatí nastudovat seznam rizikových sportů

Možná si také říkáte, že jedete k moři jen tak relaxovat. Po dvou dnech pobytu na pláži vás ale zláká možnost projet se na vodním banánu nebo nazout vodní lyže. Málokoho v takové situaci napadne, že se na podobné aktivity nemusí vztahovat jeho cestovní pojištění.

Není atrakce jako atrakce

Jízda na vodním banánu, projížďka na vodním skútru, kitesurfing, potápění… Možností, jak si zpestřit pobyt u moře, nabízejí přímořská letoviska letním rekreantům bezpočet.

Z pohledu pojišťoven jsou tyto aktivity posuzovány různě – zatímco na některé z nich se vztahuje základní varianta pojištění, jiné mohou posuzovat jako rizikové sporty. A na ty je třeba se zvlášť připojistit. Pokud připojištění nemáte a při některém z rizikových sportů se vám stane úraz, neuvidíte od pojišťovny ani korunu.

Zkontrolujte seznam

To, které sporty patří mezi běžné a které mezi rizikové, se liší pojišťovna od pojišťovny. Pro některé je potápění do malých hloubek ještě bez rizika, pro jiné patří jakékoli potápění už mezi rizikové sporty. Podobné je to třeba s jízdou na vodních lyžích nebo různými motorovými vodními sporty (jízda na skútru…). Jistotu krytí tak v zásadě máte jen u plavání a šnorchlování.

Zvláštní pozornost doporučujeme rozsahu pojištění věnovat v případě, že se při cestách k moři spoléháte pouze na pojištění v rámci platební karty. U něj totiž bývají v základní variantě zahrnuté jen některé sporty, třeba kitesurfing nebo windsurfing ale často vyžadují připojištění.

Cestování s PRVNÍ KLUBOVOU

Cestovní pojištění jsme navrhovali tak, aby odpovídalo tomu, jak lidé obvykle tráví svou dovolenou. Proto na rozdíl od řady jiných pojišťoven kryjeme běžné vodní aktivity (jízda na banánu, kitesurfing či vodní lyžování) už v základní variantě.

Podívejte se na podrobnosti

cestovní pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |