= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Jak na cestovní pojištění k našim sousedům

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Jak na cestovní pojištění k našim sousedům

Proč se i na jednodenní výlet za hranice se vyplatí mít cestovní pojištění

Ačkoli někteří lidé mohou mít pocit, že zřizovat si cestovní pojištění při cestách do okolních států je zbytečné, opak je pravdou a cestovní pojištění do Německa, Polska, Rakouska či na Slovensko se vyplatí i při krátkých cestách.

Před vycestováním do sousedních zemí se zamyslete nad cílem vaší dovolené. Strávíte příjemný víkend v termálních lázních? Budete se kochat městskými památkami? Plánujete si užít sportování v horách? Aktivity, které během návštěvy plánujete, by vám měly napovědět, jaké cestovní pojištění zvolit.

I při cestách za příbuznými

Cestovní pojištění se vyplatí pořídit i v případě, že za hranice vyjíždíte na krátkou dobu s cílem navštívit příbuzné nebo kamarády. Nešťastné události, které si mohou vyžadovat ošetření lékařem, vás mohou potkat i pár kilometrů od hranic. Mezi nejčastěji opomíjené patří cestovní pojištění na Slovensko. Navzdory některým radám na internetu, platí na Slovensku stejné podmínky jako v jiných evropských státech, nevyplatí se tedy spoléhat na Evropskou kartu pojištěnce EHIC, která kupříkladu nezahrnuje technický zásah horské služby. Technickými zásahy se rozumí především záchrana uvíznutých osob, které se díky neočekáváné změně počasí nebo zranění nemohou bezpečně dostat do svého cílového bodu. Následné platby za tyto nadstandardní zákroky se mohou vyšplhat až ke statisícům korun.

V případě, že plánujete cestu do hor spojenou se sportovními aktivitami, nezapomeňte se přesvědčit, že daná činnost je zahrnuta mezi běžné sporty, které spadají do obvyklého krytí cestovního pojištění. Možná vás ale lákají nevšední sporty nebo například vyšší obtížnost těch tradičních. V takovém případě zvažte připojištění rizikových sportů. Takové připojištění je vhodné především pokud si zařizujete cestovní pojištění do rakouských Alp nebo slovenských Tater.

Buďte připraveni na vše

Z dovolené si chcete přivézt nejen mnoho zážitků, ale i spoustu fotografií. Večer si chcete odpočinout u sledování filmu na vašem notebooku. Cestu do destinace si krátíte čtením knih na vaší zbrusu nové čtečce. Hodnota osobních věcí, které s sebou na dovolenou vozíte, se může snadno vyšplhat k desetitisícům. Abyste o své věci nemuseli mít strach, nezapomeňte pojistit i svá zavazadla. V rámci pojištění zavazadel totiž nejen pojistíte věci osobní potřeby, ale u některých pojišťoven i elektroniku.

Při sjednávání pojištění nehleďte pouze na jeho cenu, ale podívejte se i na pojistné limity a rozsah krytí. Základní cestovní pojištění pokrývající léčebné výlohy je vhodné kombinovat zejména s úrazovým pojištěním a pojištěním odpovědnosti za škodu. To vás chrání v případě, že na svých cestách způsobíte škodu na majetku nebo zdraví třetí osoby. Pojištění na cesty by neměli podceňovat ani studenti, kteří vyjíždějí na několikatýdenní studijní nebo pracovní pobyty nejen k našim sousedům. Běžné cestovní pojištění si mohou sjednat až na dobu 90 dnů, které jsou v mnoha případech zcela dostačující.

Cestování s PRVNÍ KLUBOVOU

S naším pojištěním Jistota směle vyjeďte například na víkendový výlet a poznávejte krásy historických center našich sousedů. S cestovním pojištěním Komplet si naplno užijete i aktivní dovolenou za hranicemi s vědomím, že jste dostatečně chráněni.

Podívejte se na podrobnosti

cestovní pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |