= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - DOPORUČENÍ: Jak se pojistit na cyklistické výpravy?

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

DOPORUČENÍ: Jak se pojistit na cyklistické výpravy?

Proč kvalitní pojištění odpovědnosti patří k cyklistické výbavě patřit stejně jako přilba, odrazky a náhradní duše?

Že autem snadno způsobíte škodu za statisíce, nemusíme zdůrazňovat. Že podobný malér můžete způsobit i při jízdě na kole, už tak samozřejmé není.

Stačí třeba nečekaně vybočit nebo zabrzdit, když kolem zrovna projíždí auto. Pokud při nehodě dojde ke zranění posádky vozu, může se vzniklá škoda vyšplhat i do milionů.

Podle nového občanského zákoníku po vás totiž poškozený může chtít náhradu nejen za hmotné škody a léčbu, ale i za ušlý zisk nebo trvalé následky. A to i v případě, že na její vyplacení reálně nemáte peníze.

Ochrana před velkými škodami

Dopady takové nehody nelze předvídat. Lze se ale proti nim pojistit. Pro cyklisty na rozdíl od řidičů neexistuje povinné ručení, podobně ale v jejich případě funguje pojištění odpovědnosti za škodu.

Spousta lidí s toto pojištění stále spojuje hlavně s případy, kdy někomu rozbijete okno nebo polijete drahé šaty. Důležité je ale především při velkých škodách, které se sice nestávají často, ale mohou vám během okamžiku převrátit život naruby.

Jako cyklistu vás pojištění odpovědnosti chrání nejen pro případ, že byste zavinili dopravní nehodu, ale i v situaci, kdy srazíte na kole jiného cyklistu či chodce.

Vzhledem k potenciální výši škod je přitom podstatné, aby pojištění mělo dostatečně vysoké limity ve výši několika milionů korun.

Jak se na pojištění odpovědnosti díváme v Klubovce?

Jednoznačně jako na nejdůležitější pojištění, které by měl mít každý! Za pár stokorun ročně vás chrání před dopady obrovských škod. V Klubovce ho můžete mít s bezpečnými limity 10 milionů Kč už od 365 Kč na rok. Přes Klubový portál to nezabere víc než 3 minuty.

Podívejte se na podrobnosti

pojištění odpovědnosti

PRVNÍ KLUBOVÁ |