= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Chcete změnit pojišťovnu? Připravte se, že to není snadné

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Chcete změnit pojišťovnu? Připravte se, že to není snadné

Odejít od pojišťovny za lepší nabídkou vás může stát dost času i nervů. Co čekat a jaký je ideální postup?

Korporátní pojišťovny vydávají na získání každého nového klienta hodně peněz. Není proto divu, že dělají vše pro to, aby si klienty udržely – často i proti jejich vůli.

Překážka č. 1: výroční termín

Smlouvu v řadě případů nemůžete ukončit okamžitě, ale jedině k tzv. výročnímu termínu. Tedy ke dni, od kterého jste pojištěni. Navíc ji musíte vypovědět předepsaným způsobem nejpozději 6 týdnů před výročním termínem, jinak budete u pojišťovny uvázáni na další rok.

Z hlediska procesního vyřízení žádosti nemá tato lhůta žádný význam, pojišťovny ji ale rády využívají, protože jim umožňuje udržet si ty, kdo termín propásnou. Pokud se u vaší pojistky nemění výše pojistného, nemají ani povinnost vás na výroční termín dopředu upozornit. Dostanete pak jen výzvu k zaplacení pojistného na další období, která ale většinou přijde až dva nebo tři týdny poté, co bylo možné podat výpověď smlouvy.

Na rozdíl třeba od banky pojišťovně jen tak neutečete. V bance stačí vybrat peníze z účtu a přestat jej používat. Pojistka vám ale automaticky běží, ať platíte, nebo ne. Zanikne teprve v okamžiku, kdy vás o tom pojišťovna informuje. Jenže žádný závazný předpis neříká, jak má být tato lhůta dlouhá. Může se protáhnout klidně i na několik měsíců – a nezaplacené pojistné za tuto dobu po vás samozřejmě může pojišťovna vymáhat.

Pozor na formality

I když si termín výpovědi ohlídáte, nemáte ještě úplně vyhráno. Vypovězení smlouvy provází řada formalit, které nakonec mnohé klienty od původního úmyslu odradí.

Zatímco sjednání pojistné smlouvy můžete provést online nebo po telefonu a souhlas s ní vyjádříte prostě zaplacením, k jejímu ukončení musíte buď zajít na pobočku, nebo poslat včas správně naformulovanou výpověď poštou, někdy dokonce doporučeně a s úředně ověřeným podpisem.

Některé pojišťovny sice umožňují výpověď poslat elektronicky, na odpověď, že vše proběhlo správně, si však pár týdnů počkáte. Nemluvě o tom, že patrně budete muset čelit snahám tzv. retenčního týmu vás od odchodu odradit. Je to takový boj obra proti Goliášovi – to ale neznamená, že se nedá vyhrát.

 

Jak je to v Klubovce?

To, že se vám zalíbí jiná služba, bereme jako přirozenou věc. Proto umožňujeme našim členům ukončit smlouvy jednoduše a kdykoli. Všechny formality pak vyřídíme za pár dní.

Přečtěte si více:

 princip první klubové

PRVNÍ KLUBOVÁ |