= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ: Nezapomeňte na odpovědnost za škodu

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ: Nezapomeňte na odpovědnost za škodu

Vedle léčebných výloh by cestovní pojištění mělo krýt i další významná rizika

Při sjednávání cestovního pojištění lidé často koukají pouze na cenu. Mnohem podstatnější je však to, co pojištění kryje a do jakých limitů. A zatímco pojištění léčebných výloh je součástí balíčku cestovního pojištění vždy, stejně důležité pojištění odpovědnosti však u nejlevnějších produktů většinou chybí.

Škody, které můžete při pobytu v zahraničí způsobit druhým lidem, se snadno vyšplhají do statisíců i milionů. Rozbité okno v hotelovém lobby nebo zničené akvárium v plážové restauraci za několik desítek tisíc korun jsou ještě relativní drobnosti. Pokud ale třeba vaše dítě vběhne do silnice za míčem a způsobí tak dopravní nehodu se zraněními, může škoda násobně přesahovat vaše finanční možnosti.

Pozor na limity

Právě proto, že z pojištění odpovědnosti se nehradí jen újma na majetku, ale i na zdraví (včetně případných následných škod, například ušlého zisku za měsíce léčení), měly by jeho limity být nastaveny ve zhruba stejné výši jako u pojištění léčebných výloh. Tedy alespoň na několik milionů korun.

V tomto ohledu mohou být zrádné některé online srovnávače, které jako primární kritérium pro výběr „optimálního“ pojištění berou pouze jeho cenu. V nejlevnějších variantách nabízeného pojištění přitom odpovědnost často chybí, nebo má velmi nízké limity. To platí i v případě, že při cestách do zahraničí spoléháte na pojištění k platební kartě. Doporučujeme proto konkrétní parametry pojištění před cestou vždy důkladně překontrolovat.

Cestovní pojištění s Klubovkou

V PRVNÍ KLUBOVÉ dobře víme, jak je pojištění odpovědnosti důležité. Proto u něj máme už v základní variantě limit 5 milionů Kč.

Zjistěte více

cestovní pojištění

PRVNÍ KLUBOVÁ |