= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Běžné, rizikové a extrémní sporty, jaký je rozdíl?

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Běžné, rizikové a extrémní sporty, jaký je rozdíl?

Získejte přehled o tom, kdy u úrazového pojištění potřebujete připojistit

Chcete si sjednat úrazové pojištění kvůli svým sportovním aktivitám, ale nejste si jisti, do jaké kategorie se váš koníček řadí? Uděláme vám pořádek mezi běžnými, rizikovými a extrémními sporty. Pak už bude jasné, které připojištění zvolit a jestli je vůbec nutné.

Běžné sporty

Pro běžné sporty lze rovněž použít označení rekreační a k jejich pojištění dochází bez navyšování základních sazeb. Běžné sporty provozujete jako volnočasovou aktivitu, nevystavujete se při nich přímému riziku. Patří mezi ně různé formy tance jako aerobik, cheerleading, společenský tanec. Dále jóga, moderní gymnastika, fitness, spinning, kolektivní sporty na rekreační úrovni typu florbal, basketbal nebo nohejbal. Mezi běžnými sporty najdete také potápění s použitím dýchacího přístroje do hloubky 10 metrů, lyžování a snowboarding na vyznačených trasách. Nechybí ani řada vodních radovánek v aquaparcích či (synchronizované) plavání.

Rizikové sporty

Za rizikové sporty se označuje řada běžných sportů, které však provozujete závodně nebo v rámci nejrůznějších organizací a klubů, s nimiž se účastníte soutěží, utkání, závodů. Do této kategorie spadá rovněž valná většina adrenalinových aktivit, jichž se účastníte v rámci svého volného času. Týká se to třeba lyžování ve volném terénu a dalších freestylových sportů, horolezectví, potápění, surfingu nebo zorbingu. Do seznamu rizikových sportů v PRVNÍ KLUBOVÉ jsme zanesli i některé sporty, které jsou u jiných pojišťoven nepojistitelné, například rafting na divoké vodě od úrovně WW 5. Své místo mezi rizikovými sporty našly moderní sporty jako jízda na „U“ rampě, jízda na kole v bike parku, na longboardu/skateboardu.

Extrémní sporty

Extrémními sporty nazýváme sportovní aktivity, při nichž se vystavujete zjevnému riziku. Příkladem může být plavání se žraloky, bungee jumping, skoky a let na lyžích, potápění pod ledem, lov exotické zvěře a výpravy nebo expedice do míst s extrémními klimatickými a přírodními podmínkami, případně do neobydlených oblastí atp. Extrémní sporty však zahrnují i všechny sporty provozované na profesionální úrovni.

Pokud si stále nejste zcela jisti, do jaké kategorie spadá vaše oblíbená sportovní aktivita, podívejte se na naše seznamy sportů na stránce Úrazové pojištění. V případě, že v žádném ze seznamů nenajdete svůj sport, bude aktivita posuzovaná podle sportu, který se jí nejvíce podobá.

PRVNÍ KLUBOVÁ |