= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - Automatické snižování pojistného u havarijního pojištění – nemusíte nic hlásit

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

Automatické snižování pojistného u havarijního pojištění – nemusíte nic hlásit

Jak díky správně nastavenému pojištění můžete v Klubovce každoročně výrazně ušetřit?

Pro váš větší klid jste se rozhodli, že k povinnému ručení si pořídíte i havarijní pojištění. Skvělé! S pojišťovnou ho sjednáte a poctivě ho platíte jeden, dva roky, i několik let. Stále stejnou částku. Jenže vaše auto nemládne a po čase výše pojistného dávno neodpovídá hodnotě automobilu. A vy vesele přeplácíte. Až tisíce korun ročně!

Cena nového automobilu nejvíce klesne během prvních let. Zpravidla se uvádí, že po čtyřech letech od jeho výroby se hodnota vozu sníží od 40 % do 60 %. Další pokles ceny je sice pomalejší, ale spoustě řidičů uniká fakt, že se snižující hodnotou auta, jim může klesat i pojistné.

Neplatíte zbytečně moc?

Výše pojistného za váš vůz, kterou vám pojišťovna vypočítá, se odvíjí kromě jiného právě od ceny automobilu. Ta je zároveň pojistnou částkou. Pokud vás ale potká nehoda až po 6 letech pojištění, nespoléhejte na to, že pojišťovna bude plnit ve výši původní pojistné částky.

V případě pojistné události totiž přihlíží na aktuální tržní cenu vozidla. Najednou tak zjistíte, že jste i několik let platili za havarijní pojištění příliš mnoho. Tyhle peníze vám už nikdo nevrátí.

Tak co s tím? Na českém trhu existuje pouze malé množství pojišťoven, které vám nabídnou automatické snižování havarijního pojištění. U všech ostatních na to musíte myslet sami. Jednodušší variantou je, že pojišťovna vám na žádost provede přepočítání havarijního pojištění a upraví stávající smlouvu. Nicméně ve většině případů je nutné stávající pojistku vypovědět a založit novou. To všechno s sebou přináší další starosti a nutnost obíhat pobočky pojišťoven. Zkrátka - zodpovědnost za optimalizaci pojistky leží vždy na vás.

Snížení i bez ohlášení

V PRVNÍ KLUBOVÉ jsme se rozhodli, že to chceme dělat jinak. Přepočítání havarijního pojištění totiž děláme za vás. Bereme v úvahu, že vaše auto nemládne a každý rok vám tak automaticky pojistné snížíme. Po prvních třech letech můžete na pojistném ušetřit až 20 % a po 5 letech cca 35 %. U nás jednoduše nikdy neplatíte víc, než je potřeba.

O změně pojistného vás vždy dopředu informujeme. A pokud s částkou nebudete spokojeni, můžete si ji ještě upravit podle sebe. Přece jen, pojištění uzavíráte po sebe a ne kvůli pojišťovně. Tak ji nechte, ať se o vás i vaši pojistku postará.

PRVNÍ KLUBOVÁ |