= Menu Asistence při nehodě obrázek telefonního sluchátka246 097 285 Klubový servis obrázek telefonního sluchátka734 510 530 Klubový portál

Klubový kurýr - 5 základních pojišťovacích pravidel pro bezproblémovou dovolenou

MAGAZÍN PRVNÍ KLUBOVÉ, POJIŠŤOVNY PRO PŘÁTELE A JEJICH PŘÁTELE.

5 základních pojišťovacích pravidel pro bezproblémovou dovolenou

Cestovní pojištění máte sbalené, teď už jen vyrazit. Podívejte se na pár rad, jak se vyhnout nepříjemným překvapením.

Chystáte-li se na zahraniční dovolenou, mělo by cestovní pojištění být mezi prvními věcmi na seznamu toho, co zařídit. Vedle jeho rozsahu a limitů je ale dobré znát také situace, kdy vás nechrání. Co je pro bezpečnou a bezproblémovou dovolenou dobré mít na paměti?

1. Situace v destinaci

Pokud míříte do oblastí, kde se v nedávné době odehrával nějaký konflikt nebo třeba teroristický útok, zkontrolujte web ministerstva zahraničí. To průběžně aktualizuje přehled zemí, kde turistům hrozí akutní nebezpečí. V rizikových oblastech, pro něž platí varování ministerstva zahraničí, cestovní pojištění obvykle neplatí. Stejné je to v případě, že místní úřady v zahraničí vyhlásí pro turisty zákaz opouštění rezortu nebo turistického areálu (třeba kvůli ozbrojenému konfliktu, ale i přírodním podmínkám, např. bouři, sopečné erupci apod.).

2. Povinná očkování

Při cestách do exotických zemí (zejména Afriky, Střední a Jižní Ameriky) nezapomeňte včas absolvovat preventivní prohlídky a potřebná očkování. V případě potíží vám pojišťovna na místě pomůže, pokud je ale důvodem třeba právě to, že nemáte povinné očkování, nemusí vám proplatit všechny náklady.

3. Respektujte červenou vlajku

Bezpečnost nade vše. To asi není třeba zdůrazňovat, s ohledem na cestovní pojištění ale stojí za to vědět, že při nedodržení základních bezpečnostních pravidel vám pojišťovna škody neproplatí. Při červené vlajce na pláži je tak lepší držet se od moře dál, i když jinak je na obloze azuro a vlny nevypadají zvlášť strašidelně. A při všech sportovních aktivitách je nezbytné mít adekvátní výbavu. K té třeba při cyklistice patří helma.

4. Prasklá loď… Jak je to se zapůjčenými věcmi?

Cestovní pojištění se zpravidla nevztahuje na vypůjčené a pronajaté věci – například sportovní vybavení jako lodě nebo kola. Hodí se proto v půjčovně ověřit, zda (a jak) má majitel věc pojištěnou pro případ, že byste na nich způsobili nějakou škodu.

5. Konzultujte vaše kroky

Když se vám v zahraničí stane nějaká nepříjemnost a máte sjednané cestovní pojištění, je vždy lepší konzultovat vaše kroky dopředu s asistenční službou. Budete si tak moci být jistí, že vše proběhne v pořádku. A hlavně: pojištění si sjednáváte proto, aby vám při jakýchkoli potížích pomohlo!

PRVNÍ KLUBOVÁ |